Frukost med å-utsikt eller naturnära afternoon tea
För dig som vill få frukosten serverad dukar flera av hotellen i Eskilstuna upp sina frukostbufféer från tidig morgontimme. Njut av rykande färskt kaffe, äggröra, pannkakor och kallskuret med utsikt över Eskilstunaån.
Den som är lite mer av en sjusovare kan boka in en afternoon tea och unna sig både matiga snittar och smaskiga sötsaker, och samtidigt ha naturen alldeles runt hörnet.
Frukostbuffé i Eskilstuna
Här får du tips på hotell i Eskilstuna som serverar frukost även för dig som inte övernattat. Tänk på att du kan behöva förboka ditt besök.
Brunch i Eskilstuna
Du som uppskattar att sova lite längre har trevliga brunchalternativ på Lemon Garden. Vad sägs om French toast och matiga surdagsmackor, eller en hel brunchmeny att dela med någon du tycker om?